ODSTRÁNENIE VÝRASTKOV ELEKTROKAUTEROM

                                                                 Elektrokauter - MUDr. Petra Brodská - kožní lékař                                                               

 

Výrastky sú akékoľvek kožné výčnelky, ktoré na zdravej koži bežne nenachádzame. Môžu predstavovať estetický problém bez zdravotného rizika. 

                                                                                   Kožné výrastky a znamienka – odstránenie. | Lekar.sk  

Ide napríklad o fibrómy, hemangiómy, mílie. 

Zákrok s elektrokauterom  je obzvlášť vhodný pri stopkových výrastkoch. Pri menších výrastkoch je rýchly a pomerne bezbolestný, pri väčších môže byť použitá lokálna anestézia. Elektrokauter má rôzne nadstavce a na odstránenie výrastkov na celom tele využíva vysokofrekvenčný elektrický prúd. Dá sa použiť namiesto skalpela. Ak je výrastkov na tele viac, treba viac sedení. Elektrokoagulačná liečba je veľmi bezpečná a krátka. Je to neinvazívna metóda a počas zákroku sa nevyskytuje krvácanie. Bezprostredne po ošetrení zostáva v mieste zákroku drobná chrastička, ktorá sa zahojí do 2 týždňov malou jazvičkou. Pri elektrokoagulácii je minimálne riziko tvorby jaziev či iných vedľajších efektov. Je to elektrokozmetický zákrok zodpovedajúci laserovému ošetreniu.

Kontraindikácie:

kardiostimulátor , kovové časti v tele, nádorové ochorenie a liečba, epilepsia, kardiovaskulárne poruchy, diabetes, bakteriálne, vírusové a hubové infekcie kože, tvorba keloidných (hypertrofických jaziev), tehotenstvo, ochorenie štítnej žľazy

Neošetrujú sa materské zamienka

CENA:

  • do 5 min. - 15,00 €
  • každá ďalšia 1 min. - 2,00 €