TRVALÉ ODSTRÁNENIE CHĹPKOV 

                   

Rozdiel medzi IPL SHR a tradičným IPL a laserom

Tradičný laser  alebo IPL technológie používajú krátke impulzy cca 2-300 milisekúnd, ktoré používajú veľké množstvo energie (12 až 120 J/cm2). Energia je transportovaná do vlasového korienka a melanínu, kde sa vyrába teplo 65 až 72 ° C. Energia dosiahne koreň vlasového folikulu výhradne prostredníctvom melanínu. Poruchy pokožky a červené krvinky majú podobný koeficient absorpcie, ako melanín a tým aj absorbujú vysoké hladiny energie produkovanej laserovými a IPL technológiami.

SHR technológia na druhej strane využíva melanín iba čiastočne (50%), keď kombinuje pohybovú technológiu, jemne zahrieva pokožku, pomáha preniknúť až do folikulov, ktoré produkujú rast vlasov. Výskum ukázal, že pomalší, ale dlhšý zohrievací proces je oveľa efektívnejší pre trvalé odstránenie chĺpkov ako vysoké a krátke množstvo energie. Preto keď používate SHR zariadenie, tak prejdete po tkanive viackrát (v pohybe) pomocou nízkej energie, ale vysokej miery opakovania (až do 10 Hz, t.j. 10 krát za sekundu), miesto tradičnej metódy jedného pulzu s vysokou energiou impulzov. Preto sa vlasy a melanín, rovnako ako tkanivo z kmeňových buniek, zahrieva s nízkou spotrebou energie. Pomaly a po dlhšiu dobu, aby sa zohriali na príjemnú teplotu 45 °C.                                                                                       

Princíp fotoepilácie pomocou IPL SHR

Mechanizmus fotoepilácie pomocou pulzného svetla je založený na princípe selektívnej fototermolýzy. Cieľom je, aby chromofor v melaníne absorboval dostatočné množstvo svetelnej energie. Táto energia sa premení v teplo dostačujúce k tomu, aby poškodilo alebo zničilo zárodočné bunky vlasového folikulu.

Výsledok ošetrení závisí na tom, v akej fáze sa chlp pri ošetrení nachádza. V tzv. anagennej fáze je ošetrenie najúčinnejšie, pretože koncentrácia melanínu je najvyššia. Pretože v katagénnej a telogénnej fáze je koncentrácia melanínu vo vlase najnižšia, možnosť absorpcie svetla a jeho následnej premeny na teplo sa výrazne zníži. Ošetrenie je nutné prevádzať opakovane. Intenzívne pulzné svetlo je systém, ktorý vysiela polychromatické a nekoherentné svetlo.

U prístroja IPL SHR sa jedná v princípe o premenlivé pulzné svetlo, kde sa naviac ešte každý impulz delí na mikroimpulzy. Tieto mikroimpulzy chránia pokožku pred poškodením.

Ako sa prevádza fotoepilácia?

Pred ošetrením je nutné rešpektovať obdobie 15 - 20 dní, kedy chľpky nevytrhávame, ale iba holíme, 2 - 4 týždne pred ošetrením je zákaz opaľovať sa. 

Epilovaná oblasť sa tesne pred ošetrením skráti na 1-2 mm nožnicami alebo oholí jednorázovou žiletkou. Aplikuje sa studený gel, ktorý ochladí pokožku.

Zvolí sa hustota energie v závislosti na znášanlivosti ošetrenia. To záleží tiež na sile chĺpkov a na type pleti. Na pokožku sa priloží hlavica, ktorá vysiela svetelný impulz. 

1-3 týždne po ošetrení odumreté chĺpky prirodzene vypadajú. Nevytrhávať chľpky.

Koľko sedení je treba ?

Počet ošetrení závisí na ošetrovanej oblasti, v priemere sa jedná o 6-8 ošetrení. Ochlpenie rastie v cykloch (obdobie rastu - anagénna fáza a obdobie kľudu - katagénna a telogénna fáza). Zväzok sveteľných lúčov pôsobí iba na chlp v anagénnej rastovej fáze.

Preto je potreba uskutočniť niekoľko sedení, aby sme odstránili aj tie chlpy, ktoré sa pri predchádzajúcich sedeniach nachádzali v kľudovej fáze.

Fotoepilácia je účinná v anagénnej fáze. Preto je potreba niekoľko sedení, aby sme zaistili, že všetky chlpy boli ošetrené v anagénnej fáze. Fotoepilácia je považovaná za trvalú, alebo za dlhodobú. V priemere sa podarí odstrániť 85% chĺpkov. Nie je však možné tvrdiť, že sa jedná o epiláciu definitívnu, pretože z niektorých folikulov v kľudovej fáze môžu v budúcnosti chlpy vyrásť. Ostatné chlpy budú potom jemné, svetlé a takmer nepostrehnuteľné.

Je ošetrenie bolestivé ?

Aj na tých najcitlivejších miestach sú nepríjemné pocity minimálne. Exkluzívny systém IPL SHR disponuje prestávkami medzi mikropulzami, pokožka sa tak ochladzuje a pocit bolesti je minimálny.

Kontraindikácie:

 • tehotenstvo
 • čerstvo opálená pokožka
 • užívanie liekov proti akné posledných 6 mesiacov
 • epilepsia
 • diabetes
 • ľudia, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi
 • osoby u ktorých sa vyskytla v minulosti reakcia na svetlo
 • zápal. zmeny kože, kožné infekcie, tetovanie v mieste ošetrenia
 • poruchy imunitného systému
 • zlé hojenie rán v minulosti
 • maligné ochorenie
 • hemofília
 • herpes simplex
 • neošetrujú sa materské znamienka

Aké sú výhody fotoepilácie pomocou premenlivého pulzného svetla?

rýchlosť, pohodlnosť, bezpečnosť, účinnosť (vysoká hustota energie umožňuje dosiahnuť výnimočných výsledkov v epilácii tela a tváre), prispôsobivosť (ponúka široké spektrum ošetrení rôznych typov vlasov a pokožky), systém premenlivého pulzného svetla umožňuje ochladenie pokožky vďaka prestávkam medzi mikroimpulzami, frekvencia sedení je 4 týždne (fotoepilácia na tvári ), 6 týždňov (fotoepilácia na tele).

Fotoepilácia pomocou IPL SHR je účinná i u tých, ktorí skôr používali bezúspešne iné depilačné metódy.

CENNÍK  " AKCIE "

KOZMETICKÝ SALÓN, Holubyho 41, Pezinok

OBJEDNÁVANIE LEN TELEFONICKY

OTVÁRACIE HODINY
PONDELOK - PIATOK

OBJEDNÁVKY
+421903928421