LIEČBA  AKNÉ - PIGMENTÁCIE - ŽILKY

  

     FOTOREJUVENIZÁCIA ( FOTOOMLADENIE )

V súčasnosti sa čoraz viac žien, ale aj mužov rôznych vekových kategórií snaží ovplyvniť svoju vizáž a zakryť stopy plynúceho času. Nechcú však podstupovať náročné a často invazívne ošetrenia, pre ktoré by sa na určitý čas museli vzdať aktívneho spôsobu života. Fotorejuvenizácia je ideálnym riešením. Radosti i stresy v našom živote ako aj bežné poveternostné vplyvy a vystavovanie ostrému slnku spôsobujú starnutie našej pokožky. Existuje množstvo ošetrovacích metód na zakrytie známok starnutia pleti, od jednoduchých krémov až k väčším chirurgickým zákrokom. Prevratná technológia intenzívneho pulzného svetla (IPL) doplnená navyše rádiofrekvenčným prúdom (RF) ponúka radikálne zlepšenie s nízkym rizikom a žiadnymi pooperačnými obmedzeniami. Táto technika ošetrenia pleti sa nazýva fotorejuvenizácia - fotoomladenie a môže súčasne riešiť viac kozmetických nedokonalostí.

Ako účinkuje fotorejuvenizácia?

Fotorejuvenizácia je metóda pozostávajúca z piatich až šiestich ošetrení prístrojom využívajúcim IPL a RF s odstupom 3 - 4 týždňov. Širokospektrálne svetlo ovplyvňuje povrchové pigmentačné zmeny, rozšírené póry a drobné kožné cievky. Doplnením o prehriatie hlbokých častí, ktoré zabezpečí práve vysokofrekvenčný elektrický prúd, možno výrazne ovplyvňovať všetky kozmetické chyby, ktoré sa nachádzajú v hlbších častiach pokožky a taktiež kolagén, čím sa zvýši tonus pokožky a vypnú sa aj drobné vrásky. Fotorejuvenizácia výrazne mení celkový vzhľad tváre a preto sú klienti mimoriadne spokojní. V súčasnosti je to najúspešnejšia metóda v oblasti estetickej medicíny. Pôsobí hĺbkovo na kolagén a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože. Vyrovnáva farbu pokožky a vytvára mladistvý vzhľad.

Efektívne lieči vaskulárne a pigmentové nedokonalosti. Zvyšuje napnutie pokožky. Redukuje rozšírené póry. Fotorejuvenizácia sa najčastejšie vykonáva na tvári, ale vhodná je aj oblasť dekoltu a rúk až po predlaktie. Intenzívne pulzné svetlo (IPL) a rádiofrekvencia (RF) oddelene majú pri ošetreniach len obmedzenú efektívnosť. Keď sa skombinujú, ponúkajú mimoriadne bezpečnú a efektívnu metódu fotorejuvenizácie. V súčasnosti je kombinácia IPL a RF jediným spôsobom, ktorý umožňuje presne kontrolovať tepelné ovplyvňovanie cielenej oblasti počas zákroku.

Prečo treba niekoľko zákrokov?

Všetky procesy prebiehajúce v ľudskej pokožke si vyžadujú určitý čas a na dosiahnutie žiadaného efektu aj opakovanú terapiu. V závislosti od počtu a náročnosti individuálnych kožných problémov sa odporúča 5 - 6 zákrokov. Medzi ošetreniami musia uplynúť najmenej tri týždne. V ten istý deň ste schopní vrátiť sa do práce a vykonávať všetky obvyklé činnosti bez akéhokoľvek obmedzenia.

Ako sa fotoomladenie líši od iných zákrokov?

Existujú rôzne druhy laserov, ktoré liečia buď červené, hnedé, alebo iné škvrny, príp. sa používajú na obnovu povrchu pokožky pleti. Žiadne z nich však neposkytujú také dlhotrvajúce zlepšenie štruktúry pleti ako ponúka fotorejuvenizácia pomocou pulzného svetla, doplnená navyše rádiofrekvenčným prúdom.

Ktoré kožné nedostatky možno fotorejuvenizáciou ošetrovať aj samostatne?

Aplikácia intenzívneho svetla regeneruje povrchové aj podkožné vrstvy pokožky, omladzuje ju a rádiofrekvencia zároveň vnáša termálnu energiu hlbšie do podkožného tkaniva. Po niekoľkých zákrokoch môžete vidieť významné zredukovanie nežiaducej pigmentácie a jemnejší vzhľad obnovenej pokožky. Rovnaký zákrok sa robí na krku, dekolte a na rukách.

Ľahkými cievnymi zmenami sú rozšírené žilky a vlásočnice. Tvár má rozsiahlu sieť žiliek a drobných krvných cievok. Plynutie času, stres, ostré slnko a iné faktory môžu zapríčiniť ich trvalé rozšírenie a následný vznik červených žiliek . Fotorejuvenizácia môže pomôcť úplne odstrániť poškodené žilky a škvrny.

AKNÉ

        

Akné je jedno z najrozšírenejších kožných ošetrení. Najčastejšie sa začína prejavovať v období puberty, pretože vtedy nastáva prudké zvýšenie tvorby pohlavných hormónov a to má za následok zvýšenú tvorbu kožného mazu. Najčastejšie sa akné vyskytuje na miestach kde je najviac mazových žliaz a to na tvári, hrudníku a chrbte. Intenzívne pulzné svetlo ( IPL ) pôsobí presne do vrsty, kde vznikajú zápalové procesy. Zároveň dochádza k zlepšeniu textúry kože a redukcii rozšírených pórov. IPL je najúčinnejšia forma liečby akné. Ošetrenia však musia byť pravidelné, aby sa dosiahol čo najlepší efekt. Doporučujú sa 2 ošetrenia 1 - 2 krat týždenne po dobu 4 - 5 týždňov.

 ROSACEA

Rosacea je kožné ochorenie, ktoré spôsobuje červené fľaky na tvári a chronické červenanie z rozšírených krvných žiliek. Rosacea môže zapríčiniť aj tvorbu zapálených vyrážok na nose a lícach. Intenzívne pulzné svetlo úspešne ošetrí rozšírené krvné cievky a sčervenanie s dlhotrvajúcim účinkom u žien aj mužov bez poškodenia okolitej zdravej pokožky.

       CIEVKY - MIKROKAPILÁRY

 

Popraskané cievky je kozmetický problém. Prejavuje sa malými viditeľnými cievkami na lícach a nose. Vznikajú zväčša na normálnej a suchej pokožke, ktorá je jemná a citlivá na vonkajšie i vnútorné vplyvy. Ich vytvorenie môže zapríčiniť:

• časté naparovanie
• prudké opaľovanie
• poškodenie nechránenej pleti slnkom
• chladom a vetrom
• dedičné a hormonálne vplyvy
• vysoký krvný tlak
• ochorenie žalúdka a čriev
• chronická zápcha
• poruchy trávenia

Najúčinnejším spôsobom na odstránenie rozšírených cievok a zlepšenie textúry pokožky na tvári, dekolte alebo iných častiach tela je použitie IPL. Je šetrný voči pokožke, nepoškodzuje okolité tkanivá a nepáli kožu. V súčasnosti je to jedna z najúčinnejších metód v oblasti estetickej medicíny. Odporúča sa 4 - 6 ošetrení. Intervaly medzi jednotlivými ošetreniami sú 2 - 4 týždne.

Pri IPL terapii dochádza pomocou pôsobenia optimálne navoleného programu k redukcii cievok a postupnému odstraňovaniu začervenania. Steny cievok skoagulujú a riečisko sa stáva neviditeľným. Po zákroku môže začervenanie ešte viac vyniknúť, no to sa po niekoľkých hodinách stratí. Niektoré cievky sa môžu opätovne objaviť, preto treba zákrok opakovať.

Pre lepšie výsledky je vhodné v súčinnosti s liečbou a na dosiahnutie dlhodobých výsledkov používať krémy alebo gély určené na začervenanú pokožku, ktoré zlepšujú reaktivitu kožných cievok. Najvhodnejšími obdobiami na zákrok sú jeseň a zima.

 

PIGMENTÁCIE

eliminación de tatuajes Lleida, eliminación de manchas- NEXUS

Pigmentové škvrny a farebné nerovnosti pleti na tvári či na rukách predstavujú kozmetický defekt, ktorý mejkapom neprekryjete. U mladých ľudí vplyvom užívania hormonálnej antikoncepcie, alebo počas tehotenstva vplyvom vysokej hladiny ženského pohlavného hormónu estrogénu, niekedy v súvislosti s užívaním niektorých vnútorných, alebo vonkajších látok – kozmetika, parfémy, dochádza k tvorbe tmavých pigmentových škvŕn na miestach prístupných slnečnému žiareniu, teda na tvári, krku, niekedy na rukách...Postihuje aj mužov, nielen na tvári, ale aj na hrudníku alebo na chrbtoch rúk. Momentálne najúčinnejším spôsobom na redukciu pigmentových škvŕn a ferebných nerovnosti na pleti, dekolte alebo iných častiach tela je použitie IPL. Odporúča sa 4 - 6 ošetrení. Intervaly medzi jednotlivými ošetreniami sú 2 - 4 týždne.

Redukciu pigmentových zmien je možné aj pomocou lasera Nd: YAG  Q-SWITCHED.

KONTRAINDIKÁCIE

Tehotenstvo, čerstvo opálená pokožka, užívanie liekov proti akné v posledných 6 mesiacoch, aktuálne užívanie liekov na riedenie krvi, hemofília, epilepsia, diabetes, zlé hojenie pokožky v minulosti, alergia na svetlo, malígne ochorenie.

Neošetrujú sa materské znamienka, pri IPL ošetrení aj tetované oblasti .

Po ošetrení IPL treba chrániť ošetrovanú oblasť pred slnečným žiarením minimálne 1 mesiac.

KOZMETICKÝ SALÓN, Holubyho 41, Pezinok

OBJEDNÁVANIE LEN TELEFONICKY

OTVÁRACIE HODINY
PONDELOK - PIATOK

OBJEDNÁVKY
+421903928421