ODSTRÁNENIE  CIEVNYCH  LÉZIÍ 

Kapilari šta su i kako ih ukloniti

 

 

 

 

 

 

 

Jednotlivé cievky cielene odstraňujeme elektrickou ihlou, alebo neinvazívne diodovým laserom efektívne a natrvalo. Špičkový laser efektívne odstraňuje rozšírené a popraskané cievky a cievne ložiská na tvári, nohách a tele, teleangiektázie, hemangiómy, začervenalú pokožku. Na dolných končatinách ošetrujeme najmä metličkovité žilky a rozvetvené červené i modré cievky. Laserovým lúčom vieme efektívne zasiahnuť cievy zvyčajne do priemeru 4mm. Po ošetrení nie je potrebné nosiť elastické kompresné pančuchy, nie ste výraznejšie obmedzený v bežnom živote.

Výsledok po elektrokoagulácii ihlou je viditeľný ihneď. Cievka sa teplom zničí a tkanivo cievky sa tak uzavrie.  Bezprostredne po ošetrení môže zostať v mieste ošetrenia drobná chrastička, ktorá sa zahojí do dvoch týždňov.

Svetelná energia lasera sa mení na tepelnú, cievka sa teplom zničí a tkanivo cievky sa tak uzavrie. Laser prejde hlboko do pokožky čím zasiahne cievnu léziu bez toho aby poškodil okolité tkanivo. Krvný obeh v cievnej lézií sa dočasne zastaví. Červené krvinky sú tepelne poškodené a dochádza ku kolapsu steny cievky, čím dochádza k jej zničeniu.Výsledok je viditeľný čiastočne ihneď, ale hlavne po niekoľkých týždňoch. Vysoko výkonný laser využíva najmodernejšiu technológiu. Zákrok je veľmi rýchly, bezpečný a efektívny.

Zákrok sa vykonáva bez potreby anestézie. Počas zákroku pocítite mierne štipkanie, pálenie.

Po zákroku ošetrované miesto mierne zčervená a opuchne. Tieto prejavy  však v priebehu pár hodín vymiznú.  Niekedy sa cievky zvýraznia a rozšíria, ale asi po 2-3 týždňoch postupne blednú a vymiznú. Cievky sa laserom zničia, ale zostávajú v pokožke v ošetrenom mieste a postupne sa z pokožky absorbujú. V niektorých prípadoch sa môžu vytvoriť drobné chrastičky, ktoré samé odpadnú. Zákrok je ideálne opakovať niekoľkokrát podľa rozsahu.

Hojenie prebieha 1 - 2 týždne a nevyžaduje práceneschopnosť. Ošetrené miesto je potrebné chrániť pred slnkom a na tvári sa môže prekryť make-upom.

KONTRAINDIKÁCIE

tehotenstvo, malígne ochorenie, liečba retinoidmi, zápalové ochorenie v mieste ošetrenia, poruchy metabolizmu, antikoagulačná liečba, sklon k patologickému hojeniu

Elektrokoagulácia ihlou                                                   do 5 min. - 15,00 €

                                                                              každá ďalšia 1 min. - 2,00 €

Lokálne ošetrenie cievnych lézii laserom                                       1 cm - 5,00 €

 

 

 

KOZMETICKÝ SALÓN, Holubyho 41, Pezinok

OBJEDNÁVANIE LEN TELEFONICKY

OTVÁRACIE HODINY
PONDELOK - PIATOK

OBJEDNÁVKY
+421903928421