PERMANENTNÝ MAKE-UP (PMU)

  

je na tvári vykonaná verzia tetovania. Mikropigmentácia - výplň, čiarkovanie  microblading - čiže permanentný make-up spočíva vo vpravovaní  špeciálnych pigmentov do 2. a 3. vrstvy epidermy pomocou. Používané pigmenty majú charakteristické chemické vlastnosti, ostávajú v pokožke určitú dobu a postupne blednú a strácajú sa  z pokožky. Cieľom permanentného make-upu je vytvorenie prirodzenej harmónie tváre, zdôraznenie očí, obočia alebo pier, všetko po dôkladnom výbere tvaru, ktorý najviac pristane charakteru tváre a s výberom farby, ktorá  sa čo najviac hodí k podtónu pokožky.

Najčastejšie úkony permanentného make-upu 

- Zahustenie obočia 

- Korekcia obočia výplňou, čiarkovaním, čepielkami Tetovanie očných  liniek

- Kontúra pier 

- Tieňovanie pier 

- Efekt zväčšenia pier

 

Informácie a pokyny pred a po permanentnom make-upe

PMU má nahradiť každodenné základné líčenie a v každej situácii nám má ponúknuť upravený a príťažlivý vzhľad.  Dohodnite si termín aplikácie PMU. Termín prosím berte záväzne, nakoľko i my kozmetičky máme svoje pracovné plány a postupy, ktorých sa snažíme držať, aby sme ani Vás vážené klientky ani náš pracovný deň neposúvali, prípadne nepredlžovali čakacie doby pred ošetrením. Ak by ste si zákrok predsa len rozmysleli alebo sa nemôžete ošetrenia zúčastniť, prosím Vás o včasné (aspoň 1 deň vopred) odvolanie alebo preloženie termínu.

 

Ako prebehne samotný zákrok?

Ak mávate herpes a budeme Vám tetovať pery (kontúru, polotieňovanie alebo celé pery), je potrebná prevencia proti herpesu. Prevencia spočíva v užívaní vitamínu B a lokálnej aplikácii krému proti herpesu (Zovirax, Vironal, Herpesin tabl.) aspoň 5 dní pred a po tetovaní. Ak vírus herpesu v svojom organizme zatiaľ nemáte, od permanentného make-upu ho nedostanete. Ak Vám budeme vyhotovovať očné linky a ste citlivejšia na bolesť, môžete užiť cca 30 min. pred zákrokom Panadol (nie Ibalgin,Acylpirín !!!)

 

Pred úkonom

Vám miesto ošetrenia vydezinfikujem, želaný tvar zakreslím, dohodneme sa spolu na farbe pigmentu a ak budete s približným zakreslením súhlasiť môžeme začať tetovať. Tvar po vykreslení je nazvaný približným preto, lebo jednak sa po prvej aplikácii pigmentu zotrie a jednak sa črtajúci tvar viackrát spoločne skontroluje a koriguje pri práci a pred dokončením PMU. Na miesto PMU sa nanesie lokálne anestetikum na znecitlivenie, po ktorom môže nastať  opuch miesta aplikácie, čo môže spôsobiť, že tesne po tetovaní sa nám môže zdať napr. obočie alebo pery nesymetrické. Asymetria spôsobená opuchom po 2-3 dňoch pominie. Po zákroku si budete ošetrené miesto  natierať masťou (Calcium pant.). Výsledok môže byť príliš intenzívny, ale po opadnutí zasušeného pigmentu, ktorý sa počas prvých pár hodín vyplavuje na povrch pokožky bude efekt omnoho slabší.

 

Po permanentnom make-upe

Cena PMU zahŕňa opravu, ktorá sa bude konať v prípade nutnosti po uplynutí 4 týždňov. Dopláca sa iba lokálne anestetikum. Pri oprave (korekcii) si spoločne pozrieme, koľko pigmentu si pokožka „ponechala“ a koľko vylúčila a podľa toho sa rozhodneme o oprave tetovania. Treba pamätať na to, že i oprava vykonaná rovnakým pigmentom ako prvé ošetrenie prinesie so sebou trocha výraznejší konečný  efekt ako po prvom sedení. Dorábanie je nutné vykonať v 90 % prípadov, závisí to od druhu pokožky (mastná, suchá, rozšírené póry, ochabnutá, bledšia alebo tmavšia, menštruačný cyklus, vyčerpanosť a psychická pohoda..). K výslednému efektu  prispieva aj domáca starostlivosť  a dodržiavanie pravidiel ošetrovania po vykonaní PMU. Zasušený pigment sa  N E S M I E  v nasledujúcich dňoch po tetovaní násilne odstraňovať (oškrabávať). Olupujúca sa chrasta je už síce na určitých miestach uvoľnená, avšak pri oškrabaní by ste si mohli určitú časť pigmentu z pokožky „vytrhnúť“ a spôsobiť tak fľakatosť PMU. Pri oprave je možné túto skutočnosť zistiť. Ak sa tak stane, strácate nárok na ďalšiu opravu. Po opadnutí chrasty je vhodné prísť ešte na jednu kontrolu, aby sme zistili či je pigment uchytený rovnomerne a dostatočne výrazne. Ak je to potrebné, vykoná sa ešte oprava.

Po permanentnom make-upe po dobu hojenia treba chrániť pokožku pred slnečním žiarením, je zakázané navštevovať saunu, solárium a treba si chrániť tetovanú oblasť pred vlhkým prostredím.

 

Ako dlho nám vydrží tetovanie?

PMU sa už vykonáva modernejšími, šetrnejšími prístrojmi ako pred pár rokmi a určite sa dá previesť prirodzenejšie a krajšie ako v minulosti. Vydrží Vám tak spravidla 1 až 4 roky. Závisí to od techniky tetovania, štýlu Vášho života, (návšteva solária, časté opaľovanie, štruktúra  a typ Vašej pokožky). Často nás klientky požiadajú o tzv. oživenie PMU, to znamená, že sa prevedie raz ročne celé tetovanie na už existujúcom mieste. Cena oživenia PMU je 50% z ceny nového PMU. V prípade nutnosti si za každú ďalšiu korekciu priplatíte 30 €. Pri obnovení mnou vykonaného PMU  do dvoch rokoch je zľava 40%, od dvoch do štyroch rokov 30%. Ak je potrebné vykoná sa  1 - 2 korekcie za príplatok lokálnej anestézy. V prípade nutnosti si za každú ďalšiu korekciu priplatíte 30 €.

 

Oprava inde pokazeného tetovania

Stáva sa čoraz častejšie, že nás navštívia klientky s takým PMU, ktoré sa im z nejakého dôvodu nepáči ( farba, tvar, asymetria, umiestnenie…). Kvôli nedôvere k pôvodnému salónu majú záujem o napravenie neželaného stavu v našom salóne. Nakoľko vopred nevieme zistiť, ako prekryje nami vyhotovený PMU ten pôvodný, nedokážeme ani zaručiť, že výsledok bude po 1. alebo 2. ošetrení dostatočný. Preto aj cena opravy pokazeného PMU je individuálna, pri 1. sedení zaplatíte toľko ako pri novom PMU. Ak je potrebné vykoná sa 1- 2 korekcie za príplatok lokálnej anestézy. V prípade, že si oprava bude vyžadovať i ďalšie korekcie, bude príplatok  30 € za každú hodinu práce. Oživenie opravovaného obočia sa prevedie raz ročne  za poplatok 50% z ceny nového PMU. Oživenie PMU nezahŕňa ďalšie prípadné sedenia, ak tetovanie z nejakého dôvodu vypadne z pokožky. V takomto prípade si priplatíte za každé sedenie 30 €.

Odstránenie starého, pokazeného PMU je možné odstrániť postupne pomocou lasera PICOSECOND. Laser sa zameriava na pigment, vďaka čomu ho "ničí". Cena za 5 minút ošetrenia je 10,00 €, nezahŕňa lokálnu anestézu.

 

Kontraindikácie:

Hemofília, Diabetes typu II, Hepatitída, HIV pozitív, Herpes simplex, Infekčné ochorenie, chemoterapia ( do 6 mes. od ukončenia liečby), Epilepsia, autoimunitné ochorenie, sklon ku keloidom, tehotenstvo a laktácia, alergie, ochorenie v akútnom štádiu.

Verím, že uvedené informácie ohľadom PMU sú dostatočné a úplné, ak by ste však mali záujem o ďalšie, prosím informujte sa telefonicky.

 

Ceny PMU " CENNÍK "

 

Kontaktujte nás