PERMANENTNÝ MAKE-UP (PMU)

              

            TETOVANIE OBOČIA - OČNÉ LINKY - PERY

je na tvári vykonaná verzia tetovania. Mikropigmentácia ( výplň, vláskovanie ) čiže permanentný make-up, spočíva vo vpravovaní  špeciálnych pigmentov do 2. a 3. vrstvy epidermy. Používané pigmenty majú charakteristické chemické vlastnosti, ostávajú v pokožke určitú dobu a postupne blednú a strácajú sa z pokožky. Cieľom permanentného make-upu je vytvorenie prirodzenej harmónie tváre, zdôraznenie očí, obočia, pier, všetko po dôkladnom výbere tvaru, ktorý najviac pristane charakteru tváre a s výberom farby, ktorá sa čo najviac hodí k podtónu pokožky.

Najčastejšie úkony permanentného make-upu 

  • Zahustenie obočia 
  • Korekcia obočia výplňou, vláskovaním
  • Tetovanie očných  liniek
  • Kontúra a výplň pier
  • Tieňovanie pier 
  • Efekt zväčšenia pier

Informácie a pokyny pred a po permanentnom make-upe

PMU má nahradiť každodenné základné líčenie a v každej situácii nám má ponúknuť upravený a príťažlivý vzhľad. Dohodnite si termín aplikácie PMU. Termín prosím berte záväzne, nakoľko i my kozmetičky máme svoje pracovné plány a postupy, ktoré sa snažíme dodržať, aby sme ani vás vážené klientky, ani náš pracovný deň neposúvali, prípadne nepredlžovali čakacie doby pred ošetrením. Ak by ste si zákrok predsa len rozmysleli alebo sa nemôžete PMU zúčastniť, prosíme vás o včasné odvolanie ( aspoň 1 deň vopred ), alebo preloženie termínu.

Ako prebehne samotný zákrok?

Ak mávate herpes a budeme Vám tetovať pery, je potrebná prevencia proti herpesu. Prevencia spočíva v užívaní vitamínu B a lokálnej aplikácii krému proti herpesu (Zovirax, Vironal, Herpesin tabl.) aspoň 5 dní pred a po tetovaní. Ak vírus herpesu v svojom organizme zatiaľ nemáte, od PMU ho nedostanete. Ak ste citlivejšia na bolesť, môžete užiť cca 30 min. pred zákrokom Panadol (nie Ibalgin,Acylpirín !!!)

Pred úkonom

Ošetrované miesto vydezinfikujeme, želaný tvar zakreslíme, dohodneme sa spolu na farbe pigmentu a ak budete s približným zakreslením súhlasiť môžeme začať tetovať. Tvar po vykreslení je nazvaný približným preto, lebo jednak sa po prvej aplikácii pigmentu zotrie a jednak sa črtajúci tvar viackrát spoločne skontroluje a koriguje pri práci a pred dokončením PMU. Na miesto PMU sa nanesie lokálne anestetikum na znecitlivenie. Ihneď po tetovaní sa nám môže zdať napr. obočie alebo pery asymetrické. Asymetria spôsobená opuchom po 2-3 dňoch pominie.Výsledok môže byť príliš intenzívny, ale po opadnutí zasušeného pigmentu, ktorý sa počas prvých pár hodín vyplavuje na povrch pokožky bude efekt omnoho slabší.

Po permanentnom make-upe

Pri oprave (korekcii) si spoločne pozrieme, koľko pigmentu si pokožka „ponechala“ a koľko vylúčila a podľa toho sa rozhodneme o oprave PMU. Treba pamätať na to, že i oprava vykonaná rovnakým pigmentom ako prvé ošetrenie prinesie so sebou trocha výraznejší konečný efekt ako po prvom sedení. Dorábanie je nutné vykonať v 90 % prípadov, závisí to od druhu pokožky (mastná, suchá, rozšírené póry, ochabnutá, bledšia alebo tmavšia, menštruačný cyklus, vyčerpanosť a psychická pohoda...). K výslednému efektu  prispieva aj domáca starostlivosť  a dodržiavanie pravidiel ošetrovania po vykonaní PMU. Zasušený pigment sa  N E S M I E  v nasledujúcich dňoch po tetovaní násilne odstraňovať (oškrabávať). Olupujúca sa chrasta je už síce na určitých miestach uvoľnená, avšak pri oškrabaní by ste si mohli určitú časť pigmentu z pokožky „vytrhnúť“ a spôsobiť tak fľakatosť PMU. Po opadnutí chrasty je vhodné prísť ešte na jednu kontrolu, aby sme zistili či je pigment uchytený rovnomerne a dostatočne výrazne. Ak je to potrebné, vykoná sa ešte oprava. V prípade nutnosti si za každú ďalšiu korekciu priplatíte od 30 € do 50 € .

Po zákroku si budete ošetrené miesto natierať masťou (Calcium pant.). Po dobu hojenia treba chrániť pokožku pred slnečním žiarením, je zakázané navštevovať saunu, solárium a treba si chrániť tetovanú oblasť pred vlhkým prostredím.

Ako dlho nám vydrží tetovanie?

PMU sa už vykonáva modernejšími, šetrnejšími prístrojmi ako pred pár rokmi a určite sa dá previesť prirodzenejšie a krajšie ako v minulosti. Vydrží Vám tak spravidla 1 až 4 roky. Závisí to od techniky tetovania, štýlu Vášho života, (návšteva solária, časté opaľovanie, štruktúra  a typ pokožky). Často nás klientky požiadajú o tzv. oživenie PMU, to znamená, že sa prevedie celé tetovanie na už existujúcom mieste. Pri obnovení mnou vykonaného PMU do dvoch rokoch je zľava 30%, do troch rokov 20%, do štyroch rokov 10%. V prípade nutnosti si za každú ďalšiu korekciu priplatíte od 30 € do 50 € .

Oprava inde pokazeného tetovania

Stáva sa čoraz častejšie, že nás navštívia klientky s takým PMU, ktoré sa im z nejakého dôvodu nepáči ( farba, tvar, asymetria, umiestnenie…). Kvôli nedôvere k pôvodnému salónu majú záujem o napravenie neželaného stavu v našom salóne. Nakoľko vopred nevieme zistiť, ako prekryje nami vyhotovený PMU ten pôvodný, nedokážeme ani zaručiť, že výsledok bude po 1. alebo 2. ošetrení dostatočný. Preto aj cena opravy pokazeného PMU je individuálna. Pri 1. sedení zaplatíte toľko ako pri novom PMU. V prípade, že si oprava bude vyžadovať i ďalšie korekcie, bude príplatok od 30 € do 50 €.

Odstránenie starého, pokazeného PMU je možné odstrániť pomocou  ND: YAG Switched lasera. Cena odstránenia PMÚ závisí od veľkosti ošetrovaného miesta.

Kontraindikácie:

Hemofília, Diabetes typu II, Hepatitída, HIV pozitív, Herpes simplex, Infekčné ochorenie, chemoterapia ( do 6 mes. od ukončenia liečby), Epilepsia, autoimunitné ochorenie, sklon ku keloidom, tehotenstvo a laktácia, alergie, ochorenie v akútnom štádiu.

Verím, že uvedené informácie ohľadom PMU sú dostatočné a úplné, ak by ste však mali záujem o ďalšie, prosím informujte sa telefonicky.

Ceny PMU " CENNÍK "

 

KOZMETICKÝ SALÓN, Holubyho 41, Pezinok

OBJEDNÁVANIE LEN TELEFONICKY

OTVÁRACIE HODINY
PONDELOK - PIATOK

OBJEDNÁVKY
+421903928421